Pytania i odpowiedzi

Pozwól nam odpowiedzieć na swoje pytania

Jaki zakres prac realizujemy?

Domy szkieletowe realizujemy do stanu deweloperskiego bez instalacji.
Domy z bali do stanu surowego zamkniętego.

Jak długo trwa budowa domu z bali?

Czas budowy konstrukcji z bali drewnianych zależy od wielu czynników, jednak postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym może trwać do 3 miesięcy od rozpoczęcia budowy. Około 1 miesiąca trwają prace w siedzibie firmy. W pierwszym etapie realizacji zlecenia przygotowujemy plac budowy oraz materiały (zamawiamy drewno, przywozimy je do suszarni, a po odpowiednim wysuszeniu poddajemy specjalistycznej obróbce). Następnie dostarczamy bale na teren inwestora, gdzie w około 2 tygodnie stawiamy stan surowy otwarty.  Po kolejnych 2 tygodniach mamy już stan surowy zamknięty.

Jakie są zalety domów drewnianych?

Przede wszystkim, budowane przez nas domy z bali drewnianych charakteryzuje trwałość, energooszczędność i unikalny charakter. Do tworzenia tych obiektów mieszkalnych używamy tylko najlepszego drewna o odpowiedniej średnicy i wilgotności. To solidne i ekologiczne materiały, wpływające na wytrzymałość i wygląd domu. Po postawieniu budynku w jego wnętrzach panuje niepowtarzalny mikroklimat. Dlatego nasze realizacje często nazywane są zdrowymi domami.
Kolejną zaletą tych ekologicznych domów jest możliwość ich łatwej przebudowy oraz modernizacji. Ponadto, budynki z drewna możemy postawić nawet zimą. Jesteśmy pewni, że ogromnym atutem jest także lekka konstrukcja domu, która pozwala na zaoszczędzenie środków finansowych podczas transportu komponentów budowlanych.

Ile kosztuje wybudowanie domu z bali?

Może niektórym trudno w to uwierzyć, ale koszt wybudowania oraz eksploatacji ekologicznego domu drewnianego jest znacznie niższy, niż cena postawienia i mieszkania w domu murowanym! Szczególny wpływ na ten proces mają specyficzne właściwości drewna. Jest to naturalny materiał, który charakteryzuje świetny współczynnik termoizolacyjności. Drewno bardzo często określane jest jako efektywny izolator akustyczny i cieplny, dlatego pozwala między innymi zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu domu zimą.
Postawienie budynku drewnianego w stanie surowym zamkniętym będzie nieco droższe niż wybudowanie domu murowanego (przyjmując te same parametry obiektu), jednak biorąc pod uwagę to, że w wybudowanym domu będziemy mieszkać przez długi czas, jest to opłacalna inwestycja, która w przeciągu lat będzie się zwracać.

Zapraszamy do skorzystania z darmowej wyceny swojego projektu.

Czy domy z drewna są łatwopalne?

Istnieje powszechne przekonanie, że konstrukcje wykonane z drewna łatwo się zapalają i szybko płoną – jest to jednak stereotyp i błędne twierdzenie. Aby budowane przez nas domy się zapaliły, trzeba by wykonać takie same czynności, jak w przypadku podpalenia domu murowanego. Poza tym, podczas realizacji prac budowlanych wykorzystujemy specjalistyczne środki opóźniające zapłon. Niektórzy myślą, że domy z bali szybko się palą, ponieważ budynki z naturalnego drewna kojarzą im się z chatami, których dachy w przeszłości były pokryte słomą – a to właśnie ona tak szybko się paliła.

Jak zadbać o konserwację domu?

Po ukończeniu prac budowlanych warto pamiętać o tym, aby dokonać impregnacji drewnianych elementów domu. W tym przypadku stosuje się preparaty wnikające głęboko w strukturę drewna, które zabezpieczają je przed różnego rodzaju uszkodzeniami (skutki wilgoci, nadmiernego promieniowania UV). To także ośrodki, które chronią drewno przed występowaniem grzybów, pleśni, bądź dostaniem szkodników. Jednym z najważniejszych punktów jest tutaj także odpowiednia wilgotność drewna! Korzystając z usług UNIHAUS każdy Klient ma gwarancję, że otrzyma zdrowy i odporny na wyżej wymienione uszkodzenia dom. Ważne: impregnowane drewno nie powinno mieć więcej niż 20% wilgotności – powinno być natomiast oczyszczone, bez miejsc z sinizną oraz nadgniłych. Występują dwa rodzaje konserwacji: powierzchniowe oraz wgłębne.