top of page

Drewniane domki letniskowe z bali drewna - Całoroczne

Szukasz wykonawcy, który zbuduje dla Ciebie domek letniskowy drewniany? Dobrze trafiłeś! Jako lider branży domów z drewna realizujemy projekty wszystkich biur projektowych. Dzięki doskonałemu zapleczu technologicznemu możemy zrealizować również każdy indywidualny pomysł na dom. Dowiedz się więcej!

Chcesz wybudować  DOMEK LETNISKOWY DREWNA? Skontaktuj się ze mną!

2022-11-18-16-39-53-209 – ze zmianami.png

Janusz

Nazywam się Janusz, chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania!

Zadzwoń lub napisz do mnie

lub

Drewniane domki letniskowe - dlaczego warto otaczać się drewnem? 

W swojej działalności stawiamy wyłącznie na drewno. To tradycyjny materiał, który od wieków dawał ludziom schronienie i ciepło. Jego niezwykłe właściwości doceniamy do dzisiaj. Przy zastosowaniu odpowiednich technik konstrukcyjnych i materiałów, drewniane domki letniskowe służą swoim właścicielom przez długie lata, zapewniając wypoczynek w zdrowym, przyjemnym otoczeniu.

Dlaczego domki drewniane letniskowe wracają do łask? 

 • Estetyka - drewno ma naturalny, piękny wygląd, który nadaje budynkom ciepła i przytulności. Domy letniskowe z drewna są często doceniane ze względu na swój wyjątkowy wygląd i naturalne piękno. Ponadto są dostępne w bardzo różnych stylach, co pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb.
   

 • Ekologia - drewno jest materiałem odnawialnym i biodegradowalnym. Nasze domki letniskowe drewniane są budowane z drewna z certyfikowanych źródeł, co oznacza, że nie przyczyniają się do wycinania lasów w sposób nieodpowiedzialny.
   

 • Trwałość - drewno jest materiałem bardzo trwałym, odpornym na wstrząsy i wibracje. Jest również odporne na gnicie i wilgoć, - tworzy się w nich korzystny mikroklimat, który zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów. W praktyce oznacza to, że drewniane domki letniskowe mogą okazać się dużo trwalsze, niż wiele domów budowanych w tradycyjny sposób;
   

 • Energooszczędność - domki letniskowe z drewna mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, co oznacza, że wymagają mniejszej ilości energii do ogrzewania niż inne domy i nie nagrzewają się latem w takim stopniu jak domy murowane. To sprawia, że wiele osób decyduje się na domki drewniane letniskowe całoroczne, w których spędza czas zarówno podczas letnich urlopów, jak i zimowych weekendów.
   

 • Komfort - drewno ma zdolność samoregulacji wilgoci, zapewnia dobry obieg powietrza, pochłania dźwięki. Drewniane bale lub deski wytwarzają również korzystne dla zdrowia olejki eteryczne, które mają właściwości antybakteryjne. To wszystko składa się na bardzo korzystny dla zdrowia mikroklimat.  

Domy szkieletowe, a może domy z bali? 

Nasza oferta obejmuje domki letniskowe z drewna budowane w technologii szkieletowej oraz domy z bali. Zanim zdecydujesz się na jeden z nich, poznaj różnice pomiędzy tymi typami domów.

Domy szkieletowe budujemy na bazie szkieletu z gotowych, pionowych i poziomych belek drewnianych. Szkielet wypełniamy następnie materiałem izolacyjnym. Wszystkie elementy prefabrykowane są naszej produkcji, dlatego ręczymy za ich jakość. Posługujemy się przy tym nowoczesnymi technologiami, dzięki którym budowa domu szkieletowego przebiega bardzo szybko. Gotowe domki letniskowe całoroczne powstają w ten sposób w ciągu 1-2 miesięcy. Ich zaletą jest uniwersalność wykończenia - można obić je drewnem, pokryć płytkami, albo otynkować. Ich konstrukcja pozwala również na zastosowanie dowolnej metody ogrzewania. Szkieletowe domki letniskowe z drewna dostępne są bardzo atrakcyjnych cenach.

Domy z bali budujemy z dużych, pełnych pni drzew świerku, które w odpowiedni sposób obrabiamy i łączymy ze sobą. Domy letniskowe z bali charakteryzują się bardzo naturalnym wyglądem, ich powierzchnia może mieć sęki i różnorodną teksturę - tzw. usłojenie, charakterystyczne dla danego typu drewna. Wybierając domki letniskowe z bali drewnianych można liczyć na doskonałą izolację od wilgoci i wyjątkową trwałość. Konstrukcje tego typu mogą służyć bezpiecznie przez dziesięciolecia. Domki letniskowe z bali są nieco droższe, ale ich solidne konstrukcja to gwarancja trwałości. 

Jako producent domów letniskowych z bali i gotowych domków letniskowych całorocznych zachęcamy do zapoznania się z projektami widocznymi na naszej stronie internetowej. Od małych domków rekreacyjnych o powierzchni 35m2 (bez pozwolenia), po większe domki o metrażu 48, 65 i gotowe domy drewniane o powierzchni 100 m2 - oferujemy szeroki wybór z możliwością dopasowania projektów do własnych upodobań

UNIHAUS - sprawdzony producent domków letniskowych

Jako realizujący domki letniskowe producent stawiamy na drewno i materiały najwyższej jakości. Posiadamy również własny park maszynowy, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży wypracowaliśmy autorskie technologie i najlepsze na rynku rozwiązania konstrukcyjne. Zamawiając u nas domy letniskowe z drewna możesz być pewien, że zrealizujemy wszystkie Twoje oczekiwania, a końcowy efekt będzie Cię zachwycał przez długie lata. Jako indywidualny producent domów drewnianych realizujemy prywatne projekty i wprowadzamy ulepszenia i dowolne zmiany do projektów z naszej oferty. Zadowolenie naszych klientów jest dla nas priorytetem.

bottom of page